Wykrywacze metalu, bramki antykradziezowe, bramki zabezpieczajace,   Wykrywacze metalu, systemy antykradziezowe, detektory metalu
mapa serwisu
 
WYDARZENIAO FIRMIEWSPÓŁPRACA Z NAMIKONTAKT                                           GALERIA ZDJĘĆ


ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA (ZSZ)
SYSTEM STEROWANIA PRZEJŚCIAMI (SSP)
SYSTEMY INTERKOMOWO NAGŁOŚNIENIOWE (SIN)
SYSTEMY SYGNALIZACJI KRADZIEŻY (SSK)
ZAMKI I RYGLE ELEKTROMAGNETYCZNE FIRMY CoMETA
SYSTEMY DETEKCJI METALI CEIA


MATERIAŁY PDF
DO POBRANIA


  Szukaj:
Login:
Hasło:
 
zapomniałem hasła
rejestracja


 
OPIS PRODUKTU

Czytnik AC-PA01x służy do odczytywania kodu z karty zbliżeniowej i przesyłania go do systemu w celu weryfikacji. Czytnik ten nie jest samodzielnym urządzeniem lecz modułem kontrolera EB-AC2201.


Czytnik nie weryfikuje sam uprawnień karty gdyż proces decyzyjny oraz baza użytkowników zostały przeniesione do jednostki centralnej systemu. W ten sposób każdy użytkownik może mieć przypisane indywidualne prawa dostępu w określonych przedziałach czasowych z uwzględnieniem poszczególnych dni tygodnia, dni wolnych od pracy i świąt. Ilość użytkowników systemu możliwych do zdefiniowania jest teoretycznie niewiele mniejsza od ilości ludzi mieszkających na ziemi tak więc możliwe jest tworzenie naprawdę dużego i rozbudowanego systemu kontroli dostępu.
 
Sam czytnik nie jest również elementem wykonawczym kontroli przejścia tak więc w efekcie próby sabotażu czytnika nie istnieje zagrożenie uzyskania nieautoryzowanego dostępu. Co więcej każda próba nieuprawnionego sforsowania przejścia, podobnie jak każdy uprawniony dostęp, jest rejestrowana historii zdarzeń systemu w uwzględnieniem dokładnego czasu wystąpienia zdarzenia.
 
Po odczytaniu numeru karty czytnik informuje sygnałem dźwiękowym oraz optycznym o tym czy możliwy jest dostęp. Decyzja o przyznaniu dostępu może być podejmowana automatycznie przez system lub też przez operatora po wcześniejszej weryfikacji przez jednostkę centralną.
 
Czytniki są produkowane w dwóch wersjach AC-PA01M oraz AC-PA01S. Nie różnią się one wyglądem ani sposobem działania, przynajmniej z punktu widzenia użytkownika. Wersja AC-PA01S jest stosowana w przypadku obustronnej kontroli przejścia, gdy do jednego kontrolera mają być podłączone dwa czytniki.
 
Do jednego kontrolera nie można podłączyć dwóch czytników tego samego typu.
 
Dane techniczne:
Zasilanie: Napiecie stałe o wartosci nominalnej 5V,
Pobór prądu: Min 10mA (w stanie czuwania)
 
Max 40mA (w chwili odczytu karty)
Częstotliwość pracy 125kHz
Sygnalizator dźwiękowy W przypadku nie rozpoznania przez system numeru karty lub rozpoznania numeru zablokowanego czytnik sygnalizuje to długim sygnałem dźwiękowym. Jeżeli system potwierdzi wiarygodność karty nadane zostaną dwa krótkie sygnały dźwiękowe.
Sygnalizator optyczny Na przedniej obudowie urządzenia znajduje się dioda sygnalizująca stan czytnika. Można wyszczególnić następujące sygnały optyczne diody:
 
- miga na czerwono – urządzenia zasilone, brak komunikacji z komputerem nadzorującym magistralę.
- miga na zielono – urządzenie zasilone, pracuje prawidłowo.
- świeci na czerwono – karta nie została rozpoznana przez system lub nie ma praw do korzystania z usług tej części sytemu.
- świeci na pomarańczowo – urządzenie odczytało numer karty i czeka na odpowiedź systemu.
- świeci na zielono – system rozpoznał kartę, karta ma odpowiednie uprawnienia.
Klasa obudowy: IP66
Wymiary: Wysokosc 90mm, szerokosc 60mm, maksymalna grubosc urzadzenia w czesci zewnetrznej 21mm,.
Copyright 2004 Meco System
Wszelkie prawa zastrzeżone
wstecz   do góry