Wykrywacze metalu, bramki antykradziezowe, bramki zabezpieczajace,   Wykrywacze metalu, systemy antykradziezowe, detektory metalu
mapa serwisu
 
WYDARZENIAO FIRMIEWSPÓŁPRACA Z NAMIKONTAKT                                           GALERIA ZDJĘĆ


ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA (ZSZ)
SYSTEM STEROWANIA PRZEJŚCIAMI (SSP)
SYSTEMY INTERKOMOWO NAGŁOŚNIENIOWE (SIN)
SYSTEMY SYGNALIZACJI KRADZIEŻY (SSK)
ZAMKI I RYGLE ELEKTROMAGNETYCZNE FIRMY CoMETA
SYSTEMY DETEKCJI METALI CEIA


MATERIAŁY PDF
DO POBRANIA


  Szukaj:
Login:
Hasło:
 
zapomniałem hasła
rejestracja


 
OPIS PRODUKTU

Czytnik AC-APA01 służy do odczytywania kodu z karty zbliżeniowej i przesyłania go do systemu w celu weryfikacji. Jest on stworzony z myślą o współpracy z Zintegrowanym Systemem Zarządzania.


Czytnik ten jest urządzeniem mogącym pracować samodzielnie na magistrali łącznie z kontrolerami. Może być wykorzystywany do:

  • weryfikacji praw dostępu.
  • sterowania włączaniem lub wyłączaniem dowolnych urządzeń elektrycznych z których mogą korzystać tylko uprawnione osoby.
  • rejestracji czasu pracy.

Sam czytnik nie zawiera wyjść przez co nie może samodzielnie sterować urządzeniami. Na podstawie kodu odczytanego z karty system może podejmować decyzje o wysterowaniu dowolnego wyjścia kontrolera zdefiniowanego w systemie bądź zapisać informację do bazy danych.
W ten sposób każdy użytkownik(karta) może mieć przypisane indywidualne prawa dostępu bądź akcje w określonych przedziałach czasowych z uwzględnieniem poszczególnych dni tygodnia, dni wolnych od pracy i świąt. Ilość użytkowników (kart) systemu możliwych do zdefiniowania jest teoretycznie niewiele mniejsza od ilości ludzi mieszkających na ziemi tak więc możliwe jest tworzenie naprawdę dużego i rozbudowanego systemu. 
  
Po odczytaniu numeru karty czytnik informuje sygnałem dźwiękowym oraz optycznym o tym czy zbliżona karta ma określone uprawnienia. Decyzja o przyznaniu dostępu może być podejmowana automatycznie przez system lub też przez operatora po wcześniejszej weryfikacji przez jednostkę centralną.
 
Próba demontażu czytnika jest natychmiast sygnalizowana operatorowi oraz zapisywana w systemie dzięki czujnikowi sabotażu.

Dane techniczne:

Zasilanie: Wejscie ZASILANIE (POWER)
 
Napiecie stałe, niestabilizowane o wartosci nominalnej 12V,
 
Dopuszczalne napiecie zasilania samego kontrolera 10-17V
Pobór prądu: Około 40mA
Częstotliwość  125kHz
Magistrala komunikacyjna: Wejście RS485
 
RS 485 half duplex, szybkość 19200 b/s,
 
Dopuszczalna długość magistrali wynosi 1200m,
 
Do magistrali może być podpiętych 16 urządzeń.
Sygnalizator dźwiękowy W przypadku nie rozpoznania przez system numeru karty lub rozpoznania numeru zablokowanego czytnik sygnalizuje to długim sygnałem dźwiękowym. Jeżeli system potwierdzi wiarygodność karty nadane zostaną dwa krótkie sygnały dźwiękowe. Sygnały dźwiękowe mogą być wyłączone przy pomocy przełącznika SW2.
Sygnalizator optyczny
Na przedniej obudowie urządzenia znajduje się dioda sygnalizująca stan czytnika. Można wyszczególnić następujące sygnały optyczne diody:
 
- miga na czerwono – urządzenia zasilone, brak komunikacji z komputerem nadzorującym magistralę.
- miga na zielono – urządzenie zasilone, pracuje prawidłowo.
- świeci na czerwono – karta nie została rozpoznana przez system lub nie ma praw do korzystania z usług tej części sytemu.
- świeci na pomarańczowo – urządzenie odczytało numer karty i czeka na odpowiedź systemu.
- świeci na zielono – system rozpoznał kartę, karta ma odpowiednie uprawnienia.
Wymiary: Wysokosc 100mm, szerokosc 80mm, maksymalna grubosc urzadzenia w czesci zewnetrznej 21mm, maksymalna głebokosc czesci urzadzenia, która po montazu znajduje sie w puszce 31mm .

Zobacz inne produkty

Copyright 2004 Meco System
Wszelkie prawa zastrzeżone
wstecz   do góry